Czy spanie na sofie jest niezdrowe?

Sofa jest bez wątpienia jednym z naszych ulubionych mebli, ponieważ pozwala nam wygodnie wylegiwać się w wielu pozycjach podczas spędzania czasu z rodziną, oglądania filmu lub po prostu rozkoszowania się książką.

Dla niektórych leżenie na kanapie po obiedzie lub kolacji jest jedną z największych przyjemności, jakich można doświadczyć, a konieczność wstania, by pójść do łóżka, jest jedną z najbardziej znienawidzonych rzeczy.

I chociaż sofa jest jednym z naszych ulubionych mebli, ma wielu krytyków, którzy uważają, że spanie na niej nie jest dobre dla Twojego zdrowia. Mając dość tej miejskiej legendy, zapraszamy do czytania dalej, aby rozwikłać tę tajemnicę, która, nawiasem mówiąc, nie spędza nam snu z powiek.

Wielu z nas zdarza się, że po ciężkim dniu pracy, podczas oglądania telewizji zasypa na kanapie nie zdając sobie z tego sprawy, aż do momentu, kiedy „trzeba” iść do łóżka, co w większości przypadków kosztuje nas kompletnie nieprzespaną noc, uniemożliwiając ponowne zaśnięcie. Ten proces, powtarzany noc po nocy, może poważnie wpłynąć na nasze godziny odpoczynku, a w konsekwencji na naszą codzienną wydajność.

Kluczem do sprawy nie jest to, gdzie lepiej się odpoczywa – kanapa czy łóżko – ale jakość kanapy czy łóżka.  Twoja sofa może być o wiele lepsza niż łóżko, dlatego spokojne zasypianie, a nawet spędzenie na niej nocy nie będzie oznaczało, że następnego dnia będzie cię bolało całe ciało, bo być może odpoczniesz lepiej niż we własnym łóżku. Dowiedz się, jak urządzić mały salon z miejscem do spania: https://architektura24.pl/jak-urzadzic-maly-salon-z-miejscem-do-spania

Należy wziąć pod uwagę postawę, jaką przyjmujesz. Jeśli sofa nie jest wystarczająco duża, abyś mógł się w pełni wyciągnąć lub twoje przedramiona są zbyt wysoko, to oczywiste jest, że jakość twojego snu i odpoczynku będzie gorsza, ponieważ twój kark i plecy będą w napięciu, powodując ból i dyskomfort.

Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, są poduszki, których używasz, ponieważ jeśli Twoja szyja spoczywa przez wiele godzin na nieodpowiedniej powierzchni, odczujesz to również następnego dnia.

Podstawa sofy lub fotela to kolejny bardzo ważny punkt dla optymalnego wypoczynku. Te sofy, których podstawy zostały zużyte, czy to przez użytkowanie, czy przez złą jakość, będą miały tendencję do zapadania się, więc wynik dla ciała będzie oczywiście taki sam jak w poprzednich przypadkach.

Wszystkie te wskazówki prowadzą nas do podkreślenia znaczenia posiadania wysokiej jakości sofy, bo choć wiele godzin spędzamy w łóżku, to sofa jest, jeśli nie pierwszym, to drugim miejscem, w którym najbardziej lubimy odpoczywać.