Dom z basenem- ogromny luksus, ale i zmartwienie

Ludzie mniej zamożni mają różne wizje tego, jak powinien wyglądać luksus. Jednym kojarzy się on z pięknymi meblami, pozłacanymi klamkami czy antycznymi krzesłami. Dla drugich bogactwo materialne to wspaniałe ubrania, drogie samochody lub zaawansowane technologicznie gadżety elektroniczne. Innym natomiast śni się po nocach dom z basenem i to, co będą przy nim robić.

Dlaczego dom z basenem to oznaka luksusu?

Po pierwsze z powodu tego, iż nie każdy ma odpowiednio duży i dostosowany dom, by go tam umieścić. Basen w małej, ciemnej kawalerce czy mieszkaniu w bloku to raczej idiotyczny oraz niepraktyczny pomysł. Po drugie wybudowanie basenu w domu wymaga niebagatelnych pieniędzy. Mało kto może sobie pozwolić na taki designerski rarytas.

Po trzecie samo utrzymanie basenu nie jest tanie. Na przykład za samą wymianę wody należy zapłacić kilka tysięcy. Nie mówiąc już o rachunkach za prąd, bo wodę trzeba nieustannie ogrzewać. Kąpiel w lodowatej wodzie nie należy przecież do przyjemności. Wreszcie dom z basenem to oznaka luksusu, gdyż jego posiadaniem mogą poszczycić się osoby ze świata filmu, show-biznesu czy posiadające udziały w dużych spółkach państwowych.

Dlaczego warto mieć dom z basenem?

A choćby dlatego, że dzięki temu nie będzie konieczności chodzenia na pływalnie miejskie. Tam jak wiadomo, należy się przeciskać między innymi, paradować przed nimi w samej bieliźnie. A na domiar złego można się zarazić takimi chorobami skórnymi jak grzybica czy nawet świerzb. Posiadanie własnego basenu to też możliwość organizowania niezapomnianych domówek. Cudownie jest się latem opalać ze znajomymi przy basenie i popijać zimne drinki- leżąc na leżaku.

Wreszcie basen w domu to wygoda, bo można popływać o każdej porze dnia i nie ma potrzeby pytać kogoś o zgodę lub martwić się, że ktoś nas może niepostrzeżenie obserwować. Basen w domu to też doskonały sposób na odstresowanie się po ciężkim dniu pracy. Nic tak nie usypia, jak przepłynięcie na zakończenie dnia kilku długości basenu.

Na co trzeba uważać, mając basen w domu?

Po pierwsze, aby nie wpadły do niego małe dzieci. Drzwi prowadzące do pomieszczenia, gdzie jest basen- muszą być więc znakomicie zabezpieczone. W przeciwnym wypadku może dojść do tragedii. Po drugie należy dbać, by woda w basenie oraz filtry były co jakiś czas przeczyszczane. Nikt przecież nie chce się pluskać w zielonej, przesiąkniętej chlorem- cuchnącej wodzie. Po trzecie powinno się zadbać o to, by basen nie przeciekał. Inaczej nasz dom może w mgnieniu oka przemienić się w jezioro. A to sytuacja, której nikt nie chce doświadczyć.

1 thought on “Dom z basenem- ogromny luksus, ale i zmartwienie

  1. Basen wymaga ciągłej konserwacji i czasu. Łatwo jest dopuścić do zakwitnięcie i zaśmiecenia wody.

Comments are closed.