Wynajem toalet przenośnych zapewni robotnikom dostęp do sanitariatów na placu budowy

Przygotowując się do budowy nieruchomości trzeba załatwić całą dokumentację związaną z projektem, zdecydować się na metodę składowania materiałów konstrukcyjnych i udostępnić przyłącze do energii elektrycznej, które umożliwi robotnikom podłączenie sprzętu konstrukcyjnego do prądu.

To jednak nie wszystko, ponieważ do obowiązków inwestora należy także zapewnienie odpowiednich warunków higieniczno-sanitarnych ekipie budowlanej. Najprostszym sposobem na zorganizowanie dostępu do WC okaże się wynajem toalet przenośnych Toi Toi na plac budowy.

Budowlańcy muszą mieć ciągły dostęp do urządzeń sanitarnych

Ciężka praca konstrukcyjna wiąże się ze sporym wysiłkiem fizycznym ze strony budowlańców. Aby prawidłowo nawodnić organizm, pracownicy muszą regularnie pić wodę. Co za tym idzie, będą musieli często korzystać z toalety.

Zapewnienie im możliwości skorzystania z ubikacji to nie tylko kwestia przepisów prawa, ale także zdroworozsądkowy wymóg. Żaden inwestor nie chce przecież, aby robotnicy korzystali z pobliskich krzaków, nachodzili sąsiadów lub zanieczyszczali teren prac.

Toi Toi z wbudowana umywalką pozwoli pracownikom umyć ręce

Znakomitym sposobem na rozwiązanie kwestii sanitarnej okaże się wynajem toalet przenośnych i ustawienie ich na terenie budowy. Obecnie można wydzierżawić również modele ubikacji z podręczną umywalką, która umożliwi umycie rąk po skorzystaniu z WC.

To urządzenie nie wymaga podłączania go do sieci wodociągowej, ponieważ zlew wykorzystuje wodę ze zbiornika wmontowanego w toaletę. Najlepiej zaprojektowane sanitariaty wymagają użycia ręcznej pompki, aby strumyk wody leciał z kranu. Dzięki temu nikt nie wyczerpie zbyt szybko całej wody zapominając zakręcić kraniku.

Ile toalet przenośnych potrzeba na plac budowy?

Firmy, które oferują wynajem toalet przenośnych w ramach umowy oferują również serwis najmowanych toi toi w regularnych odstępach czasu – najczęściej raz w tygodniu. Sugeruje się, żeby jeden sanitariat przypadał na maksymalnie 10 budowlańców.

Jeśli inwestor zdecyduje się na mniejszą ilość WC, trzeba będzie je serwisować częściej, co wiąże się z większą niewygodą dla pracowników i stwarza ryzyko przepełnienia toalety.

Na czym polega serwis toi toi i jak trzeba go wykonywać?

Jeśli na placu konstrukcyjnym będzie pracować mniej niż 10 osób, można rozważyć korzystanie z serwisu co 2 tygodnie. Niemniej jednak, to rozwiązanie grozi pojawieniem się smrodu w długo używanym Toi Toi. Serwis toalety przenośnej polega na opróżnieniu zbiornika na nieczystości, wymyciu i dezynfekcji sanitariatu, oraz uzupełnieniu papieru toaletowego i czystej wody w zbiorniku połączonym z umywalką.

Rozpoczynając budowę nieruchomości, trzeba wyposażyć plac w niezbędny serwis dla pracowników. Wynajem toalet przenośnych w prosty sposób pozwoli zapewnić robotnikom dostęp do ubikacji i umożliwi im umycie rąk. Warto dobrać ilość dzierżawionych toi toi, częstotliwość ich serwisu oraz okres trwania najmu do ilości pracowników na budowie oraz czasu trwania prac konstrukcyjnych.

1 thought on “Wynajem toalet przenośnych zapewni robotnikom dostęp do sanitariatów na placu budowy

  1. Na budowie toaleta przenośna to podstawa. Najlepsze i najtańsze rozwiązanie, aby zapewnić warunki sanitarne.

Comments are closed.