Umywalki wpuszczane- jak wybrać najlepszą?

Umywalki wpuszczane w blat należą do często wybieranych modeli armatury. Cieszą się one dużą popularnością, ponieważ połączenie umywalki z szafką lub blatem jest bardzo wygodnym i funkcjonalnym rozwiązaniem. Sprawdza się szczególnie w małych łazienkach, w których każdy centymetr powierzchni użytkowej ma ogromne znaczenie.
Wśród umywalek są takie, które stawiamy na blacie oraz te, które w niego wpuszczamy. Umywalki wpuszczane osadza się w powierzchni blatu po uprzednim wycięciu w nim otworu. Tego rodzaju umywalki są bardzo ładne i praktyczne, a do wyboru mamy wiele różnych modeli. Z pewnością więc każdy znajdzie coś dla siebie. Poznaj rodzaje i zalety umywalek wpuszczanych.

Umywalka wpuszczana- kiedy się sprawdzi?


Ten model umywalki sprawdzi się wtedy, gdy zależy nam na większym blacie w łazience, na którym będzie można postawić kosmetyki, szczoteczki do zębów, czy inne akcesoria pielęgnacyjne i produkty higieniczne. Możemy pod blatem zamontować półki lub pozostawić pustą przestrzeń, gdzie będziemy stawiać na przykład kosz na pranie.
Dużą zaletą takiej umywalki jest to, że aby ograniczyć zachlapywanie podłogi wcale nie musimy decydować się na dużą miskę umywalki. Jest ona bowiem otoczona blatem szafki, który stanowi ochronę dla podłogi. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku, gdy decydujemy się na położenie w łazience podłogi drewnianej.
Umywalka wpuszczana to również świetne rozwiązanie dla osób dysponujących niewielkim budżetem. Ceny takich umywalek nie są zbyt wygórowane. Ponadto są one łatwo dostępne, a wybór modeli jest ogromny.
Umywalki wpuszczane pasują do każdej łazienki- zarówno tej w stylu skrajnie nowoczesnym, jak i wiejskim. Kwestią zasadniczą jest dopasowanie umywalki oraz blatu do stylu, w jakim urządzone jest całe pomieszczenie.

Rodzaje umywalek wpuszczanych i blatów.


Jeśli zdecydujemy się na umywalkę wpuszczaną, musimy dokonać zakupu misy oraz blatu łazienkowego. Ich wybór jest bardzo szeroki.
1. Umywalki wpuszczane- jaką wybrać?
Misy umywalkowe dostępne są w kilku różnych rodzajach. Ze względu na umiejscowienie wyróżniamy umywalki montowane na środki blatu oraz takie, które można zamontować w narożniku pomieszczenia.
Ze względu na kształt umywalki wpuszczane dzielimy na:
– prostokątne,
– owalne,
– kwadratowe,
– nietypowe wykonywane na zamówienie.
Materiały, z których najczęściej wykonuje się umywalki wpuszczane to tradycyjna ceramika oraz szkło. Zarówno umywalki ceramiczne, jak i te szklane dostępne są w wielu różnych kolorach. Największą popularnością cieszą się nadal modele wykonane z tradycyjnej śnieżnobiałej ceramiki, które są na tyle uniwersalne, że pasują do każdego wnętrza.
Pamiętajmy, o dopasowaniu umywalki do pozostałych urządzeń sanitarnych takich jak wanna, kabina prysznicowa, czy toaleta. Powinny być one w posobnym stylu, aby wnętrze wyglądało harmonijnie i elegancko.

2. Blaty umywalkowe.
Wybierając blat pod umywalkę, kierujemy się przede wszystkim wodoodpornością materiału, z którego został on wykonany. W sprzedaży znajdziemy wiele różnych modeli na przykład laminowane, kamienne, drewniane, konglomeratowe, z płyty g-k, wykończone glazurą, szklane, czy stalowe.
Wybierajmy raczej blaty o gładkiej powierzchni, ponieważ zdecydowanie łatwiej utrzymać je w czystości. Nie ma w nich żadnych wrąbków, w których mógłby zbierać się brud.
W większości miast w Polsce woda kranowa jest twarda i łatwo wytrąca się z niej kamień. Jeśli więc nie mamy centralnego filtra wody, wówczas lepiej zrezygnować z bardzo ciemnych blatów lub ostrych kolorów, ponieważ wszelkie zachlapania i zacieki będą na nich pozostawiać bardzo widoczne ślady, które będziemy musieli nieustannie usuwać, co jest męczące i uciążliwe.

Do małej łazienki znacznie lepiej wybrać umywalkę wpuszczaną niż na przykład model osadzony na nóżce. Blat wygląda lekko i nie przytłoczy pomieszczenia, naprawdę ułatwia życie, ponieważ można na nim wygodnie ustawić wiele potrzebnych na co dzień rzeczy. Dzięki blatowi unikniemy zagracania niewielkiej powierzchni szafkami łazienkowymi. Kosmetyki pielęgnacyjne i do makijażu oraz przybory kosmetyczne ułożymy na blacie, kosz na pranie lub półkę umieścimy pod nim, a wieszaki na ręczniki przyczepimy na ścianie. Tak stworzymy lekką, elegancką i bardzo funkcjonalną przestrzeń nawet na bardzo małym metrażu.