Zalety małego mieszkania

Pierwszym pomysłem, który przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o naszym wymarzonym domu, jest duży, dwukondygnacyjny dom z garażem, ogrodem i basenem, licznymi sypialniami, dużą kuchnią oraz bajecznym salonem i jadalnią. A kiedy budzimy się ze snu, stajemy przed twardą rzeczywistością; mieszkamy w małym mieszkaniu o powierzchni ledwie 60 metrów kwadratowych i musimy dostosować nasze życie do tych wymiarów.

Jednak to tylko kwestia wyostrzenia naszej wyobraźni i dostrzeżenia pozytywnej strony rzeczy: po co tyle miejsca, jeśli nie zamierzamy go używać? Więcej sprzątania, więcej kosztów dekoracji i konserwacji, większe zużycie energii. Zaletami mieszkania w małym domu jest to, że oszczędzamy na wielu rzeczach a także możemy sprawić, że nasz dom będzie znacznie cieplejszy i przytulniejszy. Dowiedz się więcej w poniższym artykule.

Mniejsze mieszkanie jest bardziej przytulne

Niewielkie wymiary wcale nie muszą stać w sprzeczności z ciepłą i przyjazną atmosferą, wręcz przeciwnie – mogą sprawić, że będzie ona znacznie przyjemniejsza i bardziej przytulna. Musimy tylko znaleźć odpowiednie dekoracje i połączyć je w najlepszy możliwy sposób, aby dom nie był ani zbyt zagracony, ani zbyt pusty. W innym wpisie dowiesz się, jak urządzić małe mieszkanie: https://www.przemeblowanie.pl/male-mieszkanie-w-bloku-jaki-styl-aranzacji-wybrac

Mniej pokoi, to mniej problemów z dekoracją

Im więcej mamy przestrzeni, tym więcej miejsca mamy do udekorowania lub wypełnienia przedmiotami. Oznacza to, że musimy pomyśleć o większej ilości opcji uzupełnienia mebli i dekoracji. A gdy do udekorowania jest sporo, ryzyko popełnienia błędu i znudzenia się wybranym stylem jest znacznie większe. Dlatego im mniej pokoi, tym mniej bólu głowy.

Mniej miejsca, mniej brudu

Kolejną zaletą posiadania małej przestrzeni jest zmniejszenie ilości zabrudzeń. Mniej mebli to, mniej kurzu, mniej pracy, mniej konserwacji i mniej środków czystości. Oszczędzamy czas i wysiłek związany z porządkowaniem domu i zyskujemy znacznie więcej czasu, by cieszyć się jego czystością.

Więcej życia na zewnątrz

Mały dom może też zmusić nas do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu. Jeśli w domu nie ma zbyt wiele do zrobienia, a poczucie ciasnoty uniemożliwia nam spędzanie w nim dużo czasu, lepiej przekuć negatywną okoliczność w szansę; wykorzystajmy ją, można wyjechać na wieś, pójść na spacer, uprawiać jakiś sport lub odwiedzić muzea i wystawy.